Dmuchawa do liści – jesienny pomocnik

Dmuchawa do liści jest świetnym rozwiązaniem w ogrodach, którym jesienią często towarzyszy duża czapa z liści. Ten zdobywający na zachodzie Europy sprzęt, staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Świetnie zastąpi tradycyjne grabie i zaoszczędzi Twój czas.

Zasilanie dmuchaw do liści

Dmuchawa do liści może być zasilana na trzy sposoby: akumulatorowo, spalinowo lub sieciowo. Pierwszy sposób zapewnia dużą swobodę pracy, ponieważ nie ma ograniczającego ruchy kabla. Wadą jest jednak duża waga tego urządzenia, a także określony czas użytkowania – wynosi on jedynie kilkanaście minut. Spalinowa dmuchawa doskonale sprawdzi się w ogrodzie, w którym zalega dużo liści. Zapewni Ci możliwość długiego użytkowania. Jest dość ciężka, a także głośna, jednak w szybkim tempie rozprawi się z nawet największymi kupkami z liści. Dmuchawa taka poradzi sobie również ze śniegiem! Urządzenie zasilane sieciowo generuje minimalny hałas, co z pewnością spodoba się Twoim sąsiadom. To najmniejsza i najlżejsza opcja dmuchaw. Jednak trzeba być przygotowanym na to, że podczas użytkowania, będzie się za Tobą ciągnął długi kabel. Jest jednak tego plus – dmuchawa będzie działała tak długo, jak długo będziesz tego potrzebować.

Dmuchawa do liści – jesienny pomocnik

Wszystko, co musisz wiedzieć o parametrach dmuchawy do liści

Kiedy już zdecydujesz, jaki rodzaj zasilania będzie dla Ciebie najlepszy, zajmij się ustaleniem mocy, z jaką miałaby pracować Twoja dmuchawa. Nie jest to nic trudnego, wszak po prostu im moc większa, tym mocniejszy będzie podmuch. Warto pamiętać o jednym z generowanych czynników – hałasie. Im mocniejszy silnik, tym większy hałas. Nie zawsze będzie Ci potrzebna dmuchawa o silniku większym od samochodowego. Jeśli Twój ogród nie należy do największych, z powodzeniem możesz zakupić dmuchawę z silnikiem o mniejszej mocy. Z mocą silnika związana jest jeszcze jedna kwestia, mianowicie prędkość przepływu powietrza. Tutaj sprawa też jest banalnie prosta: im większa prędkość, tym większa siła uderzenia powietrza w liście.

Mniejsze dmuchawy pracują z wydajnością 200 m3 na godzinę, zaś te droższe i najbardziej wydajne potrafią mieć objętość przepływu powietrza wynoszącą nawet 800 m3 na godzinę. Do dodatkowych funkcji dmuchawy dochodzi blokada obrotów. Jest to funkcja, która daje możliwość ustawienia jednej wydajności pracy maszyny. Dzięki temu nie musimy cały czas kontrolować tego, z jaką mocą pracuje. Zabezpieczenie przeciw przegrzaniu jest dość ważnym parametrem. Funkcja wykryje wysoką temperaturę, która wytworzy się w silniku i automatycznie go wyłączy, jeśli będzie zbyt wysoka. Wylot powietrza powinien znajdować się w takim miejscu, aby odpowiadało to użytkownikowi. Kupując dmuchawę, możesz jeszcze zwrócić uwagę na długość rury i możliwość jej regulacji – im bliżej ziemi się znajdzie, tym precyzyjniej posprzątasz. 

Dmuchawa do liści jest świetnym sprzętem, który szczególnie sprawdzi się jesienią oraz wczesną wiosną. Jest świetnym pomocnikiem i z pewnością przyśpieszy proces sprzątania. Postaw na wysokiej jakości urządzenie i usprawnij prowadzenie prac w ogrodzie.