Myjka ciśnieniowa sposobem na szybkie czyszczenie

Chcesz błyskawicznie umyć auto lub ogrodzenie, bramę, elewację domu czy inne duże powierzchnie? Zainwestuj w myjkę ciśnieniową. Dzięki niej proces czyszczenia nie tylko odbędzie się szybko, ale i efektownie. Podpowiadamy, jakie urządzenie warto wybrać.

Możliwości urządzenia

Zanim wybierzesz odpowiednią myjkę, zastanów się, do czego najczęściej będziesz jej używać. Myjka do samochodu wcale nie musi posiadać wyjątkowo wielkiej mocy – zbyt silna może uszkodzić lakier, dlatego najlepiej wybrać taką, mającą ciśnienie oscylujące wokół 120 bar. Przy zakupie myjki do auta, zwróć uwagę, czy w zestawie znajduje się miękka szczotka, nierysująca lakieru oraz pianownica, która pomoże rozprowadzić detergent na karoserii.

Jeżeli chcesz kupić myjkę z myślą o czyszczeniu kostki brukowej, wybierz taką, która oferuje jak najwyższe ciśnienie. Dobrze, jeśli do zestawu dołączona będzie dedykowana, twarda szczotka do płaskich powierzchni, która pozwoli walczyć z zaschniętymi plamami. Planujesz mycie elewacji? Wybierz myjkę z możliwością wygodnej regulacji ciśnienia wody. Dzięki temu z łatwością wyczyścisz każdy rodzaj powierzchni.

Myjka ciśnieniowa sposobem na szybkie czyszczenie

Jak wybrać odpowiednią myjkę ciśnieniową?

Jeżeli już zdecydowałeś, do czego najczęściej będziesz używać myjki, czas na dobranie odpowiednich parametrów. Zacznijmy od maksymalnego ciśnienia.  Potrzebujesz ją do codziennych zastosowań? Wybierz taką, z maksymalnym ciśnieniem około 130 bar. Jeżeli zaś zamierzasz czyścić wytrzymałe powierzchnie – wybierz myjkę dysponującą ciśnieniem powyżej 130 bar.

Maksymalna temperatura dopływu to parametr decydujący o temperaturze wody, która wypływać będzie z myjki. Zazwyczaj mieści się ona w granicy od czterdziestu do sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Długość węża myjki ciśnieniowej to około pięć metrów. Droższe modele posiadają węże długie nawet na kilkanaście metrów, jednak warto pamiętać o tym, że takie wersje powinny mieć wąż nawijany na bęben. W przeciwnym razie będzie plątał się pod nogami. Kupując myjkę, upewnij się, że posiada ona pojemnik na detergent – bez niego nie dasz rady wyczyścić bardzo zabrudzonych powierzchni. Warto zwrócić uwagę, czy w zestawie znajdują się różne końcówki. Lanca ciśnieniowa to podstawowa końcówka, z której wylatuje strumień wody. Dysza rotacyjna umożliwia sterowanie strumieniem wody tak, aby leciał pod kątem ostrym, co pozwoli na proste i szybkie pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Ostatnim parametrem jest waga. Większość dostępnych modeli posiada wbudowane kółka. Waga myjki może się wahać od sześciu do trzydziestu kilogramów, szczególnie dla cięższych wersji kółka są wyposażeniem wręcz wymaganym.