Global fitness

23 September, 2020

Global fitness

Trening Personalny

Trening Personalny – wady i zalety

W ostatnim czasie niezwykle modny stał się Trening Personalny. Od tradycyjnego treningu różni się on tym, że prowadzony jest w sposób indywidualny. Co to oznacza? Że nie trenujemy w grupie, ale pojedynczo i mamy do dyspozycji na wyłączność własnego trenera.
Czy takie rozwiązanie ma sens? Jak najbardziej. I ma też wiele zalet. Tą podstawową jest fakt, że podczas takiego treningu uwaga trenera skupiona jest na nas. Przez cały czas pozostajemy pod jego opieką. On też widząc naszą kondycję, budowę ciała i poznając naszą wytrzymałość, jest wstanie tak ułożyć trening, abyśmy jak najszybciej zobaczyli pierwsze efekty. Mówiąc więc w skrócie, taki trening jest bardzo efektywny. Ćwicząc w grupie, nie jesteśmy wstanie takich efektów osiągnąć, bo tutaj ćwiczenia są uśrednione. Trening Personalny gwarantuje nam natomiast ich optymalny dobór do naszych indywidualnych potrzeb. Trener cały czas też obserwuje, jakie efekty już dało się osiągnąć. Może więc reagować, wprowadzając zmiany. To nasz indywidualny cel jest tutaj najważniejszy. I dlatego jego realizacja staje się tak realna.
Kolejną, bardzo ważną, zaletą takiego treningu jest komfort indywidualnych zajęć. Nie ćwiczymy w grupie, łatwiej jest więc nam się przełamać. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które miały opory przyjść na pierwsze zajęcia.
A co z wadami? Jako tą podstawową musimy wymienić cenę. Taki trening jest zawsze droższy od grupowego. Z drugiej jednak strony, wiemy, że płacimy za komfort oraz niekwestionowaną indywidualizację.

Inne wpisy:

Trening Personalny
2 votes, 3.00 avg. rating (65% score)
Previous article
Trening osobisty
Next article
Trening na powietrzu
About the author