Global fitness

23 September, 2020

Global fitness

Aktywność fizyczna

rp_sport70.jpgAktywność fizyczna zalecana jest osobom w każdym wieku. Ćwiczenia fizyczne w młodym wieku pozwalają na prawidłowy rozwój szkieletowy oraz mięśniowy. Podczas ćwiczeń uczymy się prawidłowej postawy, a także wyrabiane są u nas pewne dobre nawyki. Sport pozwala nam także na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Jest to szczególnie istotne w czasach w których otyłość dzieci staję się normą.
Sport odgrywa równie ważną rolę podczas dalszego trwania naszego życia. Ćwiczymy, bo chcemy być atrakcyjni, sprawni, a także zdrowi. Aktywność fizyczna pozwala na rozładowanie negatywnych emocji oraz pomaga w walce ze stresem.
Poprzez ćwiczenia ograniczamy ryzyko wystąpienia pewnych chorób. Mowa tutaj między innymi o nadwadze, otyłości oraz innych chorobach, które bezpośrednio wynikają z nadmiernej masy ciała, na przykład miażdżyca, choroba niedokrwienna serca.
Sport to także idealny sposób na ograniczenie procesu starzenia się. Podczas ćwiczeń dostarczamy do organizmy ogromne ilości tlenu, które pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie naszych komórek.

Inne wpisy:

Aktywność fizyczna
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)
Previous article
Każdy z nas jest kibicem
Next article
Znaczenie psychiki w sporcie
About the author